Koszule na miarę
Od 2010 roku TIVIANO specjalizuje się w szyciu koszul na miarę w systemie MTM (Made To Measure).
W swojej ofercie posiadamy ponad 2000 tkanin renomowanej włoskiej marki Monti , która na początku 2015 roku zagwarantowała Pracowni TIVIANO wyłączność w obszarze szycia miarowego koszul. W naszej pracowni dostępne są próbniki I Dogi i Pronto Monti. Pasjonatom zaoferować możemy także próbnik Monti Prince Rose, zawierający najbardziej luksusowe tkaniny dostępne aktualnie na światowych rynkach.

System MTM (Made To Measure):

Jak wygląda proces szycia koszul na miarę w systemie Made To Measure?
Podczas pierwszego spotkania, przy smakowitym espresso, konfigurujemy wraz klientem jego wymarzoną koszulę.
Wybierany jest materiał, kołnierz ( jeden z 30 dostępnych w ofercie), mankiet ( posiadamy 15 różnych typów mankietów w ofercie), obszycia dziurek a także są pobierane wymiary klienta/klientki.
Drugie spotkanie jest spotkaniem przymiarkowym, podczas którego klient/ klientka przymierza uszytą koszulę i zazwyczaj następuje odbiór koszuli.

System Semi Bespoke:
Podczas pierwszego spotkania, tak jak w przypadku systemu MTM, przy przepysznym espresso, następuje konfiguracja wymarzonej koszuli. Dodatkowym plusem szycia w systemie Semi Bespoke jest możliwość konfiguracji położenia guzików na listwie w celu dopasowania rozwarć rozpiętej koszuli.
Drugie spotkanie rozpoczyna proces przymiarek w celu idealnego dopasowania koszuli do ciała. Klient mierzy skrojoną, ale zafastrygowaną koszulę, którą dopasowujemy do ciała klienta/klientki. Możliwe jest zwężanie, poszerzanie, wydłużanie i skracanie rękawów, mankietów, dopasowania w klatce, brzuchu a także w długościach koszuli. W przypadku wybrania opcji konfiguracji położenia guzików na listwie następuje także konfiguracja idealnego położenia guzików. Ze względu na poziom skomplikowania czynności wymagane jest zarezerwowanie około godziny czasu na przymiarkę koszuli.
Trzecie spotkanie jest spotkaniem kończącym proces szycia o ile nie są wymagane dodatkowe poprawki. W przypadku potrzeby dodatkowego dopasowania, nanoszone są zmiany na koszuli a także ustalany jest termin kolejnego spotkania.
Wspomniany proces jest powtarzany aż do uzyskania zadowalającego klienta efektu. Efektem końcowego spotkania jest przygotowanie szablonu dla klienta, który będzie wykorzystywany przy kolejnych zamówieniach i ograniczy ilość spotkań do spotkania konfigurującego i ewentualnego odbioru, lub też w przypadku klientów spoza Śląska, do wysłania i odbioru próbników tkanin.
Na bazie utworzonego szablonu można tworzyć nowe szablony uwzględniające dodatkowe luzy, lub tez zwężanie w zależności od indywidualnych potrzeb ( koszule casual bawełniane lub lniane )