Czym się zajmujemy

Szyjemy koszule na miarę

Szyjemy koszule w systemie Made To Measure czyli systemie, który w całości tworzony jest maszynowo w szwalni.
Jak wygląda tworzenie koszuli na miarę w TIVIANO Atelier?
Trochę inaczej niż w innych firmach:)
Żeby dobrze dopasować koszulę potrzebujemy minimum 2 spotkań, podczas których wybierzesz tkaninę, fason koszuli, fason kołnierza i mankietu a także wybierzesz sobie swój niepowtarzalny monogram.

 1. spotkanie to spotkanie konfiguracyjne, podczas którego konfigurujemy Twoją wymarzoną koszulę. Twoje zamówienie jest przez nas spisywane i wysyłane do szwalni. Po trzech tygodniach koszula jest gotowa na przymiarkę:)
 2. spotkanie to przymiarka koszuli i zazwyczaj kończy się ona odbiorem, chyba że zauważymy pewne elementy, które można polepszyć:) Wtedy zaznaczamy elementy, które możemy polepszyć i umawiamy się na trzecie, ostatnie spotkanie.
Wiemy, nie ma lekko, ale czego nie robi się dla perfekcyjnego wyglądu…

Szyjemy garnitury na miarę w systemie MADE TO MEASURE

Mamy także usługę szycia garniturów na miarę w systemie MTM (Made To Measure), które tak jak koszule, są szyte maszynowo w szwalni. Garnitury na miarę w systemie MTM są w pełni konfigurowalne zarówno pod kątem fasonu jak i wymiarów czy też proporcji. Tak szeroka gama możliwości modyfikacyjnych pozwala na idealne dopasowanie ubrania do sylwetki. Jak wygląda proces szycia garnituru na miarę? Do uszycia perfekcyjnego garnituru na miarę potrzebujemy minimum trzy spotkania:
  1. spotkanie to konfiguracja garnituru. Podczas tego spotkania wybieramy fason garnituru, tkaninę a także podszewkę. Konfigurujemy także Twoje wymiary bazując na garniturach przymiarkowych, po to byś dokładnie wiedział jak finalnie garnitur będzie się prezentować.
  2. spotkanie po około 3 tygodniach to przymiarka skonfigurowanego zestawu a także zaznaczanie elementów do korekty (zebranie lub popuszczenie materiału).
  3. spotkanie to kolejna przymiarka po zastosowanych korektach i ewentualne oddanie zamówionego zestawu.
 

Szyjemy garnitury na miarę w systemie BESPOKE

Jako jedyni na Górnym Śląsku szyjemy garnitury w systemie Bespoke, najstarszej i najbardziej pracochłonnej odmianie krawiectwa miarowego. Określenie BESPOKE pochodzi od angielskiego słowa Bespeak, czy omówiony. I dokładnie tak u nas działa system Bespoke. Omawiamy każdą część ubioru i jak ma być wykonana. W odróżnieniu do szycia metodą Made To Measure, tworzymy Twój wymarzony zestaw wspólnie. Co więcej, na każdym kroku masz realny wpływ na to, jak ostatecznie Twój zestaw będzie wyglądać. Aby stworzyć wymarzony zestaw w systemie Bespoke będą potrzebne minimum 4 spotkania. Na każdym ze spotkań masz realny wpływ na to jak będzie wyglądać Twój zestaw:
 1. spotkanie to analiza sylwetkowa a także kolorystyczna. Konfiguracja zestawu i dobór tkaniny wykonywane są w oparciu o wykonaną wcześniej analizę. Dlaczego wykonujemy analizę? Po to, by idealnie dopasować fason ubrania i jego kolorystykę do Ciebie. Dodatkowo pobierane są wymiary Twojego ciała potrzebne do stworzenia szablonu ubrania tylko dla Ciebie.
 2. spotkanie to nasza pierwsza wspólna przymiarka podczas której mierzymy wstępnie skrojoną marynarkę. Dopasowujemy wymiary, zaznaczamy skrócenie lub też wydłużenie. Modelujemy klapy i kieszenie.
 3. spotkanie to nasza kolejna przymiarka. Tym razem marynarka jest przygotowana do wykończenia a głównym aktorem są spodnie. Spodnie, mimo swojej prostoty są dość problematyczne, ponieważ trzeba dopasować je do obuwia, które masz zamiar nosić do garnituru, by perfekcyjnie dopełniały się z obuwiem.
 4. spotkanie to ostatnia, finalna przymiarka, podczas której widać w całości skonfigurowany i wykonany garnitur. To czas ostatnich korekt przed finalnym oddaniem.
 5. spotkanie to formalne wydanie stworzonego przez Ciebie garnituru.